Menu
Your Cart

animal_list_heading

dog sitting on grass

Milé, rozkošné šteniatko. Veľmi živé a aktívne. Predpokladaný stredný vzrast v dospelosti. Cca 15 kg +-
Prešovský Kraj
Malinké, rozkošné šteniatko. Má už 6 mesiacov, väčšia už veľmi nebude. V dospelosti okolo 8 kg.
Prešovský kraj
Nájsť domov tomuto krásavcovi vôbec nie je ľahké. Je totižto extrémne plachý. Za plotom vyzerá (aj sa správa) ako poriadne ostrý strážca. Vyšteká každého dosť presvedčivo. Ale vojdite k nemu a utečie sa schovať. Ľudí proste nemá rád. Dotyku sa vyhýba ako len môže. Vyberanie z výbehu niekedy vyzerá, ako keď cowboy chytá teliatko do lasa. Treba ho loviť, zahnať ho do kúta, alebo za ním vliezť do búdy. Akonáhle je pripnutý, vie čo nasleduje. Prechádzky má veľmi rád, pekne spolupracuje. Samozrejme si drží odstup, aký len mu vôdzka dovolí. Pri dotyku sa krčí, snaží sa odtiahnuť. Je u nás už dlho. A zo skúsenosti vieme, že ak sa to nepodarilo doteraz, tak v útulku už len ťažko urobí pokrok. Potrebuje intenzívny kontakt s ľuďmi, aby im začal dôverovať. V priebehu celého dňa, nie len tú chvíľu, ktorú mu my môžeme dať. V takýchto prípadoch sa nám veľmi osvedčila dočaska. Psík je nútený tráviť v blízkosti človeka viac času. Až sa postupne uvoľní a pochopí, že mu nič nehrozí. A že je to vlastne príjemné. Fungovalo to u iných snáď to bude aj u neho. Nájde sa niekto, kto to s tou dočaskou skúsi. Niekto trpezlivý láskavý. Ideálne do psej spoločnosti.
Prešovský kraj
Lusy je fenka, ktorá si zažila krutosť ľudí na vlastnom tele! Lusy prežila týranie, z ktorého sa ju snažíme vyliečiť. Lusy bola presne tá, ktorá sa večer našla priškrtená lankami o stĺp a kde už mlela z posledného ! Okrem škrtenia sme Lusy prijali s úderom do hlavy na pravej strane, s poškodeným očkom a uškom, ktoré sa krásne zahojili. Lusy urobila obrovitánsky pokrok od jej urgentného príjmu ku dnešnému dňu. Lusy je jedna jemná, kontaktná fenka ovládajúca základné povely. Pri niektorých nečakaných, alebo prudších dotykoch sa zľakne a prikrčí. Lusy má skvelé hygienické návyky a so psíkmi vychádza bez problémov. Na vodítku neťahá a tempu človeka sa maximálne prispôsobí. Trvá to u Lusy dlhší čas kedy sa zabýva a pochopí, že už je doma. Pre Lusy hľadáme jemnú rodinku kde bude jej členom, ubytovanie na dvore v jej prípade vôbec neprichádza v úvahu. Lusy si po všetkej tej krutosti už zaslúži byť len a len šťastná. U koho nájde Lusy svoje šťastie a budúcnosť ? Lusy je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Sedem šteniatok z vrhu G od mamky Gerdy sa narodilo na starom bordeli v neobývanom zberateľskom dome. Ich mamka Gerda sa stala nežiadúca pre svojho majiteľa a tak skončilo rovno osem životov bez reálnej budúcnosti. Šteniatka sme prijímali ako pár dňové kojence a dnes nastal čas aby sme začali s hľadaním domova pre všetkých sedem trpaslíčkov. Šteniatka sú bez traumy z minulosti, veselé, zvedavé, hravé, kontaktné s veľkými výhliadkami na svoju budúcnosť. Keďže sa nám len v niektorých prípadoch darí umiestňovať šteniatka do tých správnych rodín, začíname s ich inzerciou skôr. Šteniatka budú môcť odísť do rodín až po druhej vakcinácii. Šteniatka adoptujeme výlučne do interiéru ako členov rodín, nie na dvor ako živé zvončeky, tak isto nie seniorom. Čím skôr sa budú šteniatka správne socializovať tým to bude väčším bonusom pre váš spoločný život. Adopciou šteniatka sa zároveň zaväzujete sa o neho postarať aj na viac ako 15 rokov. Podmienkou adopcie je kastrácia v dospelosti, odhadovaný stredný vzrast. Geppu je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Sedem šteniatok z vrhu G od mamky Gerdy sa narodilo na starom bordeli v neobývanom zberateľskom dome. Ich mamka Gerda sa stala nežiadúca pre svojho majiteľa a tak skončilo rovno osem životov bez reálnej budúcnosti. Šteniatka sme prijímali ako pár dňové kojence a dnes nastal čas aby sme začali s hľadaním domova pre všetkých sedem trpaslíčkov. Šteniatka sú bez traumy z minulosti, veselé, zvedavé, hravé, kontaktné s veľkými výhliadkami na svoju budúcnosť. Keďže sa nám len v niektorých prípadoch darí umiestňovať šteniatka do tých správnych rodín, začíname s ich inzerciou skôr. Šteniatka budú môcť odísť do rodín až po druhej vakcinácii. Šteniatka adoptujeme výlučne do interiéru ako členov rodín, nie na dvor ako živé zvončeky, tak isto nie seniorom. Čím skôr sa budú šteniatka správne socializovať tým to bude väčším bonusom pre váš spoločný život. Adopciou šteniatka sa zároveň zaväzujete sa o neho postarať aj na viac ako 15 rokov. Podmienkou adopcie je kastrácia v dospelosti, odhadovaný stredný vzrast. Gregoryho je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Samir je krásny a mohutný predstaviteľ nemeckého ovčiaka, ktorého sme prebrali v rámci spolupráce od iného útulku. Dôvodom bola a je jeho ostrá povaha až agresivita a človek, ktorý s ním nevie pracovať si len veľmi ťažko poradí. V nesprávnych rukách je Samir časovaná zbraň. Samir je psia osobnosť a presne takú ľudskú osobnosť, ktorá má skúsenosti so psíkmi si ho vie aj získať. Samira neadoptujeme v žiadnom prípade do rodiny s deťmi a ani na stráženie do firmy. Iba človeku, ktorý má okrem skúsenosti samozrejme aj chuť pracovať s ostrou povahou Samira. Ak sa nám nepodarí nájsť napriek všetkej snahe domov pre Samira, ostane u nás doživotne. Samira je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Diamie pochádza tak, ako žiaľ mnoho psíkov, z osady a prijali sme ju na pokraji svojich síl ! Unavenú zo života, jej psychika bola zlá a bola odovzdaná osudu, už ani len neverila v záchranu. Vôbec sa jej nečudujeme, pretože tak jemný a oddaný poklad život v osade patrične zničí. Diamie je veľmi kontaktná a jemná fenka milujúca ľudí, ktorým sa úplne celá odovzdá. Diamie má žiaľ dyspláziu bedrových kĺbov a potrebuje dostávať dlhodobo – doživotne podpornú liečbu. Okrem toho si do konca života bude so sebou niesť veľmi nepríjemnú diagnózu – fekálnu inkontinenciu. Diamie sa vyprázdňuje bez toho aby si to uvedomovala, alebo to mohla vôbec ovládať. Dôvodom je starý úraz na chrbtici, ktorý utrpela v osade a vďaka nemu nadobudla tento problém, ktorý sa začal zhoršovať až do stavu, ktorý je už žiaľ neriešiteľný ! Jediná možnosť ako jej urobiť tento veľký problém znesiteľnejším je podporná liečba, veľmi časté kúpanie, dezinfekcia a zároveň plienkovanie. Skvelé povahy psíkov ostávajú roky zabudnutými stálicami a aj keď je Diamie skvelá, no má zdravotný problém a adoptovať ju bude veľmi ťažké. Pre Diamie hľadáme rodinku, ktorá otvorí nie len svoje veľké srdce, ale zároveň je finančne zabezpečená a bude vedieť zabezpečiť potrebnú veterinárnu starostlivosť. Diamie je nenáročná na pohyb, je maximálna pohoďáčka, ktorá dá prednosť leňošeniu na gauči ako turistike. Rozhodnutie je už len na vás, či nájde zachránená Diamie svoju budúcnosť, alebo ostane zabudnutou stálicou. Diamie je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Sander sa začiatkom roka ocitol vyhodený pri osade. Bezmocný psík sa schovával v kroví, kde bojoval nie len s nepriazňou osudu, ale aj s množstvom kusancov a dirofilariózou. Ledva stál na nohách a z posledných síl sa ubytoval na starých haraburdách, kde hľadal aspoň kúsok tepla. Bezvládneho a zničeného Sandera nám preniesol k autu pán, ktorému rovnako ako aj nahlasovateľom nebol ľahostajný jeho osud tak veľmi zničeného psa ! Sander od prvého momentu vyhľadával teplo a plnú misku. Vďačný, kontaktný psíček, ktorý si zamiloval fenky Badiu a Haidy, s ktorými patrí k našej veselej partii štvorlabkových kamarátov. Sander má od prvého momentu krásne hygienické návyky, je krásne ovládateľný na vodítku, domov však ťahá – lebo v ňom cíti istotu. Ku psom samcom nie je Sander vhodný. Netušíme, či kvôli obdržaným kusancom, alebo len z podstaty. Keďže bull psíkom sa veľmi ťažko hľadajú domovy, lebo stále sú akýmsi strašiakom a pritom sú to dokonalí milovníci ľudí, radi by sme mali nádej v podobe milujúceho domova. Sandera adoptujeme výlučne do interiéru ako člena domácnosti a rodinky ku ľuďom, ktorí majú skúsenosti s bull psíkmi. Sander si, ale so sebou zároveň prinesie chybičku krásy – roztrhané ľavé uško. Dokáže ho niekto aj napriek tomu milovať ? Sandera je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Beďo, rozprávkový psíček, sa našiel vyhodený v obci pri Košiciach, kde sa bezcieľne potuloval. Tam ho našťastie dobrí ľudia kŕmili a vďaka tomu prežil. My sme ho našli na ceste so škaredým abcesom pod krkom. Tento krásavec musel žiť v rodine, ale do dnešného dňa sa nik neozval komu by chýbal. A tak teraz hľadáme rodinku, ktorá bude Beďa milovať. Beďo je jeden skvelý psík, stredne aktívny s hygienickými návykmi. Podarilo sa nám ho zasvorkovať do našej najväčšej svorky zachránených psíkov. Beďo je veľmi komunikatívny psíček, závislý na ľuďoch, rád sa mazná a rýchlo chápe čo človek od neho chce. Dá sa s ním krásne pracovať a konečne máme v ponuke na adopciu psíka, ktorý môže ísť do domácnosti kde žijú mačičky. Ak vás očaril Beďo a viete mu dopriať budúcnosť, neváhajte nás kontaktovať. Beďa je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Ruf, aj keď je stredoazijský ovčiak a dokonca papierak, je jedna veľká psia troska ! Tento obríček je zachránený z osady kde skočil ako nepodarený kus ! Ruf má nie len predkus, ale zároveň nemal žiadnu potrebnú výživu pre svoj potrebný rast, ale slúžil zároveň pre miestne rómske zábavky v kruhu zápasov. Nám sa po všetkej snahe podarilo dvihnúť jeho váhu o 5 kg čo je veľmi málo. Rufka sme prijali s množstvom kusancov, ktoré neboli nikdy ošetrené – hlavne v oblasti labiek a hlavy. Ruf je doslova poklad podávajúci labky a dotyk si vychutnáva. Po večeroch sa snaží nekonpromisne strážiť a šteká po mačkách a rozruchu cez plot. Údajne na chlapov ostro reagoval – čo zatiaľ vyskúšané nemáme. Ruf zvláda veľmi ťažko akúkoľvek zmenu a každý prenos v ňom spôsobuje neistotu. Chceli sme ho začleniť do svorky, ale na to nie je vôbec pre jeho zdravotný stav pripravený. Ruf potrebuje nie len pochopenie, ale aj kúsok tepla, ktorý v tejto zime potrebuje a jeho kŕmná dávka je rozdelená na tri porcie. Pri zmene krmiva okamžite Ruf reaguje hnačkami a výživové doplnky sú toho času jeho neoddeliteľnou súčasťou života. Máme dve možnosti – adoptovať ho do milujúcej rodinky, ktorá je dobre finančne zabezpečená a dopraje aj tomu chudáčikovi. Alebo ho časom začleniť do svorky, kde v dave zachránených psíkov zapadne. Sme si plne vedomé, že tento psík nie je práve ideálny rodinný miláčik, ale Rufková nádej umiera posledná ! Rufa je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Deby bola zachránená rehoľnými sestričkami z rómskej osady Jarovnice. Bola nájdená v zúfalom zdravotnom stave, na tele mala množstvo kusancov – starých a nových. Za celý svoj život musela Deby na tento svet priviesť obrovské množstvo bezprízorných šteniat, čo potvrdzujú aj jej vyťahané mliečne lišty. Deby je aj napriek svojmu veku seniorky stále aktívna fenka, milujúca ľudí a psíkov. Deby je vášnivá aportérka a my by sme jej radi dopriali krásnu a aktívnu jeseň života. Ideálne umiestnenie by bol pre Debynku domček so záhradkou, kde by bola členom rodinky. Po tak ťažkej minulosti si to Deby konečne zaslúži. Prosíme, nenechajte ju dlho čakať. Deby je možné podporiť aj finančne, na veterinárne úkony a stravu.
Košický kraj
Showing 1 to 12 of 110 (10 Pages)